You are currently viewing Placki z jarmużem BLW

Placki z jarmużem BLW

Placki z jarmużem BLW

Placki z jarmużem BLW to smaczna alternatywa dla tradycyjnych placków na słodko. Być może za sprawą koloru Twój maluch przekona się do tego warzywa. Przygotowanie masy na placki zajmie nie więcej niż 2 minuty. Jeśli nie przepadacie za jarmużem to myślę, że te placki go odczarują.

Składniki na placki z Jarmużem BLW

  • 40 g jarmuż
  • 150 ml maślanki
  • 2 jajka
  • 100 g banana
  • 100 g mąki (pszennej/orkiszowej)
Składniki na placki z jarmużem BLW

Sposób przygotowania placków z Jarmużem

Jarmuż zmiksuj na gładko z maślanką. Następnie do masy dodaj rozgniecionego banana i pozostałe składniki ( 2 jajka oraz 100 g mąki. Całość dokładnie wymieszaj np. przy pomocy widelca. Smaż na suchej patelni. Jeśli Twoja patelnia nie posiada odpowiedniej powłoki to warto smażyć je pod przykryciem. Jeśli placki będziesz przygotowywać dla siebie lub starszych dzieci spokojnie możesz natłuścić patelnie.

Sposób przygotowania placków z jarmużem BLW

Dlaczego warto jeść placki z jarmużem

Jarmuż, pomimo tego, że jest odmianą kapusty, to bardzo cenny i niedoceniany składnik diety. Stanowi bogate źródło żelaza, które w pierwszym roku życia dziecka odgrywa kluczową rolę. Dlatego warto od czasu do czasu proponować go maluszkowi, jak również wprowadzić go do swojej diety. Osobiście polecam Wam wypróbować te placki. Mój syn jest ich wiernym fanem. Jeśli po zrobieniu placków zostanie Ci jeszcze trochę jarmużu to wykorzystaj go do i zrób koktajl jarmużowo-bananowy lub też koktajl jarmużowo-ananasowy. Należy jednak pamiętać by osoby z niedoczynnością tarczycy nie spożywały go w nadmiarze, gdyż może dojść do zaburzenia wchłaniania jodu.

Jeśli Twoje dziecko ma problem z tolerowaniem warzyw w naturalnej postaci to możesz spróbować przemycić je właśnie w plackach, koktajlach, zupkach, gofrach czy też naleśnikach. To doskonały sposób by wzbogacić dietę o te cenne składniki odżywcze. Niemniej jednak musisz pamiętać by proponować również warzywa w ich tradycyjnej formie. Tak by oswajać z nimi maluszka. Przy proponowaniu pokarmów nie zrażaj się, jeśli początkowe próby zostaną odrzucone. W tym wszystkim ważna jest konsekwencja. Z czasem maluch zaakceptuje smak wybranych warzyw i innych produktów.

Placki z jarmużem dla niemowlaka

 

Dodaj komentarz