You are currently viewing Koktajl ze szpinakiem dla dzieci

Koktajl ze szpinakiem dla dzieci

koktajl ze szpinakiem dla dzieci

Podajesz swoim maluszkom zielone koktajle? Jeśli nie to najwyższy czas to zmienić. Wypróbuj ten przepis na koktajl ze szpinakiem dla dzieci. Jest pyszny, zdrowy i ekspresowy w przygotowaniu. Czego chcieć więcej. Jeśli Twój maluch nie jest przekonany do takich napoi możesz dodatkowo zachęcić go i serwować pod różnymi nazwami np. Hulkowy Koktajl Mocy, Napój Księżniczki Fiony, Koktajl Shreka, Geksonowy Napój Mocy. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej.

Niemniej jednak ten koktajl ze szpinakiem i bananem jest tak dobry, że po spróbowaniu dzieci zazwyczaj proszą o dodatkową porcję.

Składniki na koktajl ze szpinakiem dla dzieci

  • 1 dojrzały banan
  • 1 mały jogurt naturalny
  • 2 garście szpinaku
Koktajl ze szpinakiem dla dzieci

Sposób przygotowania koktajlu ze szpinakiem i bananem

Jeśli chodzi o samo przygotowanie koktajlu to jest ono ekspresowe. Wystarczy, że szpinak zmiksujemy z bananem i jogurtem. W tym celu najlepiej sprawdzają się blendery kielichowe. Dodatkowa zaletą tego zielonego koktajlu jest fakt, że do jego wykonania wystarczą Ci zaledwie 3 składniki.

Oczywiście jeśli masz ochotę, możesz pokusić się o dodanie dodatkowych produktów typu: siemię lniane, płatki owsiane, czy np. nasiona chia.

Zalety koktajlu ze szpinakiem dla dzieci

Wszędzie słyszymy o zaletach picia zielonych koktajli. Poniżej przedstawie Ci kilka z nich:

  • są pożywne, a do tego dostarczają wiele cennych witamin,
  • przygotujesz je w ekspresowym tempie, co jest bardzo istotne, zwłaszcza dla rodziców
  • z łatwością przemycisz w nich warzywa, które niekoniecznie zjadane są przez nasze dzieci w ich podstawowej formie,
  • serwowanie ich na przekąskę, czy drugie śniadanie jest dużo lepszym wyborem niż podanie np. musiku
  • przygotowany koktajl możesz zabrać ze sobą na spacer, wycieczkę
  • są po prostu pyszne i zazwyczaj uwielbiane przez dzieci
koktajl dla dzieci ze szpinakiem

Przepis na koktajl ze szpinakiem dla dzieci

Jeśli zastanawiasz się jaki szpinak wybrać do koktajlu to najlepiej sprawdzi się tutaj świeży Szpinak Baby. Zazwyczaj można go kupić w każdym supermarkecie. Pomimo, że na opakowaniu jest informacja, że szpinak jest gotowy do spożycia, ja zawsze dodatkowo płuczę go przed podaniem. Opakowania szpinaku są zazwyczaj większe, nie uda nam się zużyć całej ilości do samego koktajlu. Dlatego polecam Ci, żeby wykorzystać go do jakiegoś innego przepisu. Z pozostałych składników możesz przygotować m.in naleśniki ze szpinakiem dla dzieci, istnieje również możliwość, by taki szpinak zamrozić i wykorzystać go później.

Pamiętaj również, że do przygotowania koktajlu ze szpinakiem nie sprawdzi się zwykły mikser. Niestety nie poradzi on sobie dobrze z rozdrobnieniem liści. Jeśli natomiast do przygotowania będziesz wykorzystywać tradycyjny blender to najlepiej w pierwszej kolejności zmiksować szpinak z płynem, czyli w tym przypadku jogurtem, a dopiero później dodać banan. W ten sposób uzyskasz dużo lepszy efekt.

Jeżeli ten koktajl przypadnie Ci do gustu to wypróbuj jeszcze ten pyszny koktajl z jarmużu.

szpinakowo-bananowy koktajl dla dzieci

Dodaj komentarz