You are currently viewing Koktajl z jarmużu dla dzieci BLW

Koktajl z jarmużu dla dzieci BLW

Koktajl z jarmużu dla dzieci BLW

Czy Koktajl z jarmużu dla dzieci BLW może być smaczny. Oczywiście, że tak. Pomimo, że sam jarmuż ma raczej gorzkawy smak i jest ciężki do zaakceptowania przez dzieci, to w połączeniu z bananem, kiwi, czy też innymi owocami sprawia, że jego gorzki posmak zostaje zneutralizowany. Wszystkie przepisy jakie znajdziesz na moim blogu z przepisami dla dzieci są testowane przez całą naszą rodzinę. Ten koktajl to faworyt mojego synka, który zawsze prosi o dolewkę. Ja osobiście uwielbiam połączenie jarmużu z ananasem. Dlatego też, zachęcam Cię również by wypróbować ten przepis na koktajl jarmużowy z ananasem.

Składniki na koktajl z jarmużu dla dzieci BLW

  • 1 duży dojrzały banan
  • 1 dojrzałe kiwi
  • 1 szklanka jogurtu naturalnego (opcjonalnie możesz zastąpić wodą)
  • 2 garście jarmużu

Wybierając owoce do tego zielonego koktajlu z jarmużu staraj się, by były bardzo dojrzałe. Połączenie gorzkiego jarmużu, zielonego banan i niedojrzałego kiwi nie będzie dobrym wyborem. Ważne jest by owoce były słodkie. Wtedy koktajl zniknie w mgnieniu oka.

Składniki na koktajl z jarmużu dla dzieci BLW

Sposób przygotowania koktajlu z jarmużu dla dzieci

Przygotowanie koktajlu z jarmużu jest niezwykle szybkie i łatwe. Już po niespełna 5 minutach możesz cieszyć się jego pysznym smakiem. Do przygotowania koktajlu będziesz potrzebować blender, najlepiej kielichowy.

Do naczynia, w którym będziesz robić koktajl wrzuć obrane i pokrojone kiwi, pokrojonego banana i jarmuż. Dodaj jeszcze jogurt lub ewentualnie wodę. Osobiście wolimy taką jogurtową wersje koktajlu. Jeśli natomiast z jakiś przyczyn nie możesz lub nie chcesz używać jogurtu to można go pominąć.

Teraz już tylko wystarczy zblednować całość i cieszyć się pysznym i aromatycznym smakiem koktajlu.W przypadku jeśli Twój blender nie ma dużej mocy polecam najpierw zmiksować jarmuż z jogurtem a następnie dodać pozostałe składniki i kontynuować blendowanie. Z doświadczenia wiem, że w ten sposób łatwiej uporasz się z rozdrobnieniem jarmużu.

Koktajl z jarmużu dla niemowlaka

Jakie właściwości ma koktajl z jarmużu dla dzieci BLW

Jarmuż to bardzo często niedoceniane warzywo. Osobiście uważam, że powinien na stałe zagościć w jadłospisie Twojej rodziny. Jest bogaty w witaminy K i C, ale również w witaminy z gryby B i A. Ponadto jarmuż to cenne źródło pierwiastków m.in: magnezu, żelaza, wapnia, czy potasu. Dlatego warto od czasu do czasu przygotować coś z jego udziałem.

Jarmuż znajdziesz w marketach na tym samym dziale co np. myty szpinak baby. Opakowania zazwyczaj są większe niż ilość potrzebna do przygotowania koktajlu. W sytuacji gdy nie zużyjesz całego opakowania jarmużu możesz skorzystać z mojego przepisu na placki z jarmużem BLW.

Koktajl z jarmużu dla dzieci

Dodaj komentarz