You are currently viewing Placuszki dla dzieci a la pizza

Placuszki dla dzieci a la pizza

Wytrawne placuszki dla dzieci a la pizza

Jeśli znudziły Ci się placki na słodko to dziś mam dla Ciebie dla odmiany propozycję na wytrawne placuszki dla dzieci a la pizza. Dla dzieci w tym sensie, że przepis jak większość, które tutaj znajdziesz nie zawiera dodatku soli czy innych składników. Oczywiście dorosły zje również takie placki ze smakiem. Możesz również odłożyć zawsze część ciasta dla maluszka i pozostałą część przyprawić swoimi ulubionymi przyprawami.

Składniki na placuszki dla dzieci a la pizza

  • 60 g papryki
  • 1/2 szklanki mąki pszennej lub orkiszowej
  • 1 jajko
  • 125 g Mozzarelli
  • 1/2 szklanki mleka
  • 15 g cebuli
Składniki na placuszki a la pizza

Sposób przygotowania placuszków dla dzieci a la pizza

Do wykonania placuszków a la pizza poza miską będziesz potrzebować również tarki.

Przygotowanie placków rozpocznij od umieszczenia w naczyniu, jajka, mleka i mąki. Następnie wszystkie składniki zmiksuj dokładni przy pomocy miksera.

Do powstałej masy dodaj startą na grubych oczkach Mozzarellę, startą na drobnych oczkach cebulę oraz paprykę pokrojoną w drobną kostkę.

Jeśli chodzi o rodzaj papryki to możesz użyć takiej jaką akurat posiadasz w domu lub też miks różnokolorowych papryk. Nie muszą to być konkretnie te, które widzisz na zdjęciu.

Ostatnim etapem przed smażeniem placuszków jest dodanie odpowiednich przypraw.

W przypadku jeśli placuszki będzie jeść maluszek możesz użyć mieszanki: oregano, bazylii, słodkiej papryki i czosnku.

Pamiętaj by do roku nie dodawać soli, a w przypadku dzieci do ok. 3 roku życia staraj się podawać jej możliwie najmniejsze ilości.

Sposób przygotowania placuszków a la pizza

Wytrawne placki a la pizza

Jeśli zastanawiasz się od kiedy możesz podawać takie placki swojemu maluszkowi to zalecałabym, aby poczekać z ich podaniem do trochę bardziej zaawansowanego etapu rozszerzania diety. Mozzarella mimo, że posiada dużo mniejszą zawartość soli niż ser żółty to jednak ma ją w składzie. Nie oznacza to, że nie możesz tego produktu włączyć do diety przed ukończeniem roku. Sugerowałabym by podawać je bliżej 8-9 miesiąca, wtedy kiedy do diety dziecka zdecydujesz się włączyć ser.

Pamiętaj też, że w sytuacji kiedy proponujesz maluszkowi produkty, które w swoim składzie mają dodaną sól (np. ser żółty, chleb, kiszonki, mozzarella), to staraj się, by w jadłospisie danego dnia pojawił się tylko jeden taki produkt. Powyższa informacja dotyczy dzieci, które nie ukończyły 1 roku życia.

Placuszki a la pizza to wytrawna alternatywa na kolację, śniadanie, a nawet awaryjny obiad. Śmiało możesz zabrać je na spacer, gdyż równie dobrze smakują na zimno. Jeśli natomiast znudzą Ci się placki to wypróbuj koniecznie tą pieczoną owsiankę z jabłkami.

Dodaj komentarz