You are currently viewing Placuszki z jabłkami na jogurcie

Placuszki z jabłkami na jogurcie

Placki z jabłkami na jogurcie

Jeśli zastanawiasz się jakie placki będą odpowiednie dla niemowlaka na samym początku przygody z rozszemraniem diety to śmiało mogę polecić Ci te placuszki z jabłkami na jogurcie. Są aksamitne, delikatne, bardzo miękkie, a co najważniejsze ekspresowe w przygotowaniu. Do ich przygotowania nie potrzebujesz nawet miksera.

Składniki na placuszki z jabłkami na jogurcie

  • 150 g jogurtu naturalnego kremowego
  • 100 g startych jabłek
  • 2 jajka
  • 100 g mąki pszennej / orkiszowej
Składniki na placki z jabłkami dla niemowlaka

Sposób przygotowania placuszków z jabłkami dla dzieci

Przygotowanie placuszków rozpocznij od starcia jabłek na tarce o grubych oczkach. Jeśli Twój maluszek nie przepada za wyczuwalnymi kawałkami owoców to zetrzyj je na drobnych oczkach. Wówczas Twoje placki jabłkowe będą miały gładką i jednolitą konsystencję, która może być łatwiejsza do zaakceptowania dla bardziej wybrednych smakoszy.

Do miski lub innego naczynia, w którym przygotujesz ciasto na placuszki przełóż starte wcześniej jabłka. Następnie dodaj pozostałe składniki (jogurt, jajka i mąkę). Osobiście zawsze do placków przygotowywanych na jogurcie dodaje kremowy jogurt naturalny, który o wiele lepiej łączy składniki niż ten rzadki.

Teraz już tylko wystarczy wymieszać wszystkie składniki i smażyć je na suchej, rozgrzanej patelni.

Dla starszych dzieci możesz ewentualnie dodać trochę oleju do ciasta, lub też smażyć na lekko natłuszczonej patelni. Niemniej jednak smażenie na suchej patelni jest najzdrowszym sposobem przygotowywania placków.

Sposób przygotowania placków z jabłkami na jogurcie

Od kiedy podawać jogurtowe placuszki z jabłkami?

Te delikatne placki doskonale sprawdzą się, jeśli szukasz przepisu na jedne z pierwszych placków dla swojego maluszka. Jabłkowe placuszki po prostu rozpływają się w ustach. Dzięki temu, że ich konsystencja jest bardzo miękka, nawet niemowlak poradzi sobie z nimi bez problemu.

Oficjalne zalecenia podają, że aktualnie mamy dużą dobrowolność w wprowadzaniu pokarmów uzupełniających. Brak wytycznych dotyczących miesięcy, w których należałoby wprowadzać poszczególne produkty sprawia, że placki możemy podać już 6 miesięcznemu dziecku,

Osobiście, poczekałabym z wprowadzaniem ich do trochę bardziej zaawansowanego etapu rozszerzania diety. Brzuszek maluszka musi przystosować się do zmian dlatego na początku wystarczą warzywa, owoce, kasze, mięsko, zboża, a dopiero z czasem placki, gofry i wieloskładnikowe potrawy.

Placki z jabłkami i jogurtem dla dzieci

Dodaj komentarz