You are currently viewing Placuszki czekoladowe BLW

Placuszki czekoladowe BLW

Placuszki czekoladowe BLW

Te Placuszki czekoladowe BLW to jedne z ulubionych placków moich dzieci. Połączenie banana, gorzkiego kakao i masła orzechowego nadaje im wyjątkowy i niepowtarzalny smak. Jeśli Twoje maluchy lubią placki bananowe to myślę, że te z dodatkiem kakao również podbiją ich kubki smakowe.

Składniki na placuszki czekoladowe BLW

  • 1 dojrzały banan – ok. 90 g
  • 40 g mąki pszennej / orkiszowej
  • 2 jajka
  • 1 płaska łyżeczka kakao
  • 20 g masła orzechowego ( u mnie arachidowe)
Składniki na placuszki czekoladowe BLW

Sposób przygotowania placuszków czekoladowych BLW

Przygotowanie placków czekoladowych dla dzieci jest bardzo proste i ekspresowe.

Przygotuj sobie naczynie, do którego włożysz banana. Następnie ugnieć go widelcem lub rozdrobnij przy pomocy blendera na gładką jednolitą masę. Jeśli Twoje dziecko nie lubi wyczuwalnych kawałków i różnego rodzaju grudek to lepszym wyborem będzie w tym przypadku druga opcja.

Następnie do masy bananowej dodaj pozostałe składniki niezbędne do przygotowania placuszków czekoladowych a więc: jajka, mąkę, gorzkie kakao oraz masło orzechowe.

Osobiście do tej wersji placków wykorzystuje masło orzechowe arachidowe. W sytuacji jeśli Twoje dziecko ma alergię, nie lubicie smaku orzechów lub z jakichś innych powodów nie używacie go w swojej kuchni, to możecie je całkowicie pominąć.

Jeżeli chcesz uzyskać bardziej czekoladowy smak to możesz dodać trochę więcej kakao, pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z ilością. Nadmierna ilość kakao w plackach może sprawić, że będą zbyt gorzkie.

Wersja tych placków czekoladowych nie jest bardzo słodka. Dlatego jeśli lubisz słodsze placki, to dodaj więcej banana. Przy wyborze banana kieruj się jego dojrzałością. Im bardziej dojrzałe banany użyjesz tym placki wyjdą smaczniejsze. Nie polecam wykorzystywania zielonych, niedojrzałych bananów, ze względu na ich cierpki smak.

Placki czekoladowe dla niemowlaka smaż na suchej beztłuszczowej patelni. Jeżeli robisz je dla starszych dzieci lub siebie możesz delikatnie natłuścić patelnię przed smażeniem pierwszej partii placków.

Opcjonalnie dla starszych dzieci, by wzmocnić czekoladowy smak możesz użyć gorzkiej czekolady. Po usmażeniu placków posyp je tarta czekoladą. Placki z taką czekoladową posypką prezentują się znakomicie. Już sam ich wygląd zachęca do jedzenia nawet największego niejadka.

Sposób przygotowania placków czekoladowych BLW

Placuszki czekoladowe dla dzieci

W kuchni liczy się urozmaicenie. Jeśli zastanawiasz się, czy takie placuszki czekoladowe będą odpowiednie dla małego dziecka, to myślę, że spokojnie możesz je podawać od czasu do czasu nawet niemowlakowi. Jednak pamiętaj, że wcześniej musisz wprowadzić do diety wszystkie powyższe składniki. W związku z tym, że występuje tu sporo potencjalnych alergenów to zanim przygotujesz je po raz pierwszy sprawdź czy wprowadziliście do diety: jajka, orzechy ziemne oraz kakao.

Jeśli wypróbujesz już ten przepis lub szukasz zdrowej przekąski dla siebie lub malucha to wypróbuj koniecznie mój przepis na domowy serek czekoladowy.

Placuszki czekoladowe dla dzieci

Dodaj komentarz