You are currently viewing Placki z kaszy manny i banana

Placki z kaszy manny i banana

Placki z kaszy manny i banana

Te placki z kaszy manny i banana to świetny pomysł na śniadanie. Jeśli znudziły Ci się tradycyjne placki na bazie mąki, wypróbuj te z kaszą. Idealne dla niemowlaka. Dodatek moreli w tym przepisie sprawia, że są wyjątkowo słodkie, a przy tym nie zawierają cukru, poza tym, który pochodzi z owoców.

Składniki na placki z kaszy manny i banana dla niemowlaka

  • 1/2 szklanki kaszy manny ( błyskawicznej)
  • 1/2 szklanki mleka
  • 1 banan
  • 1 jajko L
  • 3 morele niesiarkowane ( można zmienić na rodzynki, żurawinę lub pominąć)
Składniki na placki z kaszy manny i banana

Sposób przygotowania placków z kaszy manny i banana

Przygotowanie placków rozpocznij od zalania kaszy ciepłym mlekiem. Pamiętaj by nie było wrzące. Odstaw zalaną kaszę na ok 15 minut.

W międzyczasie przygotuj pianę z białka. W tym celu oddziel białko od żółtka i ubij je.

Po ok. 15 minutach od zalania kaszy dodaj do niej banana. Banan powinien być ugnieciony wcześniej przy pomocy widelca lub zmiksowany w blenderze.

Poza bananem dodaj również drobno pokrojone niesiarkowane morele oraz żółtko. Jeśli nie masz moreli możesz zastąpić je innymi suszonymi owocami takimi jak np. żurawina, rodzynki. Ewentualnie możesz je całkowicie pominąć. Chociaż placuszki z ich dodatkiem są bardzo smaczne.

Po dodaniu powyższych składników całą masę na placki dokładnie wymieszaj.

Następnie pozostaje już tylko dodanie ubitej piany z białka i ponowne wymieszanie całości.

Jeśli placki przygotowujesz dla niemowlaka to zawsze staraj się smażyć na suchej patelni. W przypadku jeśli powłoka Twojej patelni nie jest odpowiednia, a placuszki mają tendencję do przyklejania się, to spróbuj podczas smażenia nakryć ją pokrywką. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko przywierania placków.

Jeżeli placki z kaszy robisz dla siebie lub starszego dziecka możesz dodatkowo przed smażeniem natłuścić patelnię.

Sposób przygotowania placków bananowych z kaszy manny

Bananowe placuszki z kaszy manny z dodatkiem suszonych owoców

Te bananowe placki z kaszy manny nie są tak ekspresowe w przygotowaniu jak np. placuszki czekoladowe. Jednak czasami, dla odmiany, polecam wypróbować ten przepis. Jeśli w tygodniu nie dysponujesz odpowiednią ilością czasu to możesz spróbować zrobić je w weekend na śniadanie lub też na kolację, kiedy to mamy zdecydowanie więcej czasu na przygotowanie posiłku.

W przypadku gdy szukasz jeszcze jakiś inspiracji na wykorzystanie kaszy manny w przepisach to wypróbuj naleśniki z kaszy manny lub inną, mniej słodką wersję placków z tym składnikiem, a mianowicie placuszki z kaszy manny z gruszką.

Bananowe placki z kaszy manny dla niemowlaka

Dodaj komentarz