You are currently viewing Naleśniki z kaszy manny dla dzieci

Naleśniki z kaszy manny dla dzieci

Naleśniki z kaszy manny dla dzieci

Jeśli poszukujesz alternatywy dla tradycyjnych naleśników to wypróbuj te naleśniki z kaszy manny dla dzieci. Możesz podawać je tak samo jak tradycyjne naleśniki zarówno na słodko jak i wytrawnie. Jeśli masz czas i ochotę, to możesz również spróbować podać je w taki sposób jak wyżej. Ja przygotowałam akurat wersję naleśników z kaszy manny dla fanów Spider-mana. Do wycięcia kształtów wystarczą zwykłe foremki, które dołączone są do zestawu z ciastoliną.

Składniki na naleśniki z kaszy manny dla dzieci

  • 140 g kaszy manny np. błyskawicznej
  • 240 ml mleka
  • 1 duże jajko L
  • 1 łyżka oleju
Składniki na naleśniki z kaszy manny

Sposób przygotowania naleśników z kaszy manny

Przygotowanie naleśników z kaszy manny rozpocznij od zalania kaszy mlekiem. Mleko nie musi być ciepłe, możesz też zalać ją zimnym mlekiem. Pamiętaj jednak by nie zalewać kaszy gorącym mlekiem. Pozostaw ją na ok. 30 minut

Jeśli planujesz zrobić naleśniki na śniadanie musisz zrobić to odpowiednio wcześniej. Możesz również zrobić to wieczorem i włożyć kaszę zalaną mlekiem na noc do lodówki.

Kolejnym krokiem, po odczekaniu, jest dodanie do masy jajka oraz oleju. Następnie całość dokładnie wymieszaj przy użyciu miksera.

Teraz już tylko pozostaje smażenie. Smaż naleśniki z kaszy manny tak samo jak robisz to w przypadku tradycyjnych naleśników. Pamiętaj, że sukcesem smażenia jest dobrze nagrzana patelnia. W przypadku, jeśli nie posiadasz beztłuszczowej patelni do naleśników, natłuść ją delikatnie przed smażeniem pierwszego naleśnika.

Sposób przygotowania naleśników z kaszy manny

Naleśniki z kaszy manny dla dzieci

Jeśli Twój maluch odmawia jedzenia tradycyjnych naleśników, co o dziwo czasami się zdarza, to możesz spróbować właśnie takiej wersji z kaszą. Są one trochę inne w smaku, kasza jest lekko wyczuwalna. Ich struktura też nieco się różni. Małe dzieci często zajadają się nimi ze smakiem. Dla starszych osób, które są przyzwyczajone do smaku tradycyjnych naleśników mogą wydawać się dziwne, tak jak i naleśniki z mąki pełnoziarnistej.

Dodatkowo jeśli w domu masz małego niejadka, którego ciężko namówić na nowości, czy próbowanie to polecam Ci wersje z wycinaniem kształtów. Maluch może wtedy bardziej zainteresuje się tym, co zostało podane na talerzu. Na pewno z ciekawością zobaczy co zostało podane, a być może nawet pokusi się o spróbowanie czegoś nowego.

Naleśniki z kaszy manny dla dzieci polecam wszystkim, którzy lubią eksperymenty w kuchni. Jeśli natomiast jesteś fanem tradycyjnych naleśników to zachęcam Cię do wypróbowania przepisu na czekoladowe naleśniki dla dziecka. Chociaż, w zasadzie to są one idealne dla całej rodziny i znikają w ekspresowym tempie.

Naleśniki z kaszy manny
Naleśniki z kaszy mannej

Dodaj komentarz