You are currently viewing Naleśniki czekoladowe dla dzieci

Naleśniki czekoladowe dla dzieci

naleśniki czekoladowe dla dzieci

Naleśniki czekoladowe dla dzieci to świetna alternatywa dla tradycyjnych naleśników, ich wygląd zachęca do jedzenia. Jeśli jesteś mamą niejadka, to wypróbuj koniecznie ten przepis. Być może właśnie taki czekoladowy wariant okaże się strzałem w dziesiątkę. Takie naleśniki możecie podawać na różne sposoby zarówno w wersji na słodko jak i wytrawnie. Z twarogiem, dżemem, masłem orzechowym czy innymi dodatkami.

Składniki na naleśniki czekoladowe dla dzieci

  • 1/2 szklanki maślanki
  • 1/2 szklanki mleka
  • 1/2 szklanki mąki
  • 1 jajko
  • 1 łyżka kakao

Z podanej proporcji wychodzą 4 większe lub 6 mniejszych naleśników czekoladowych z kakao.

Składniki na naleśniki czekoladowe dla dzieci blw

Sposób przygotowania naleśników czekoladowych dla niemowlaka

Naleśniki przygotujesz w taki sam sposób jak tradycyjne naleśniki. Wystarczy, że w naczyniu umieścisz wszystkie składniki, a więc: mleko, maślankę, mąkę, jajko oraz kakao i całość dokładnie wymieszasz przy użyciu miksera.

Tak przygotowane ciasto możesz odstawić na trochę, żeby odpoczęło. Jednak w sytuacji kiedy Twoje dziecko domaga się posiłku natychmiast nie czekaj, tylko smaż od razu na suchej i dobrze nagrzanej patelni.

W przepisie nie użyłam oleju, gdyż został on stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach. Jak wiadomo tłuszcz w naleśnikach niekoniecznie jest najzdrowszym wyborem dlatego też dla maluszków poniżej roczku staramy się smażyć na suchej patelni. Te naleśniki wyjdą nawet bez dodatku oleju. Przetestowałam to wielokrotnie. Zatem możesz bez obaw podać je nawet niemowlakowi.

Naleśniki czekoladowe dla dzieci i niemowląt

Każdy rodzic wie, że większość dzieci kocha naleśniki. Czasami, podczas okresu wczesnego dzieciństwa, kiedy to pojawia się fizjologiczny bunt związany z odrzucaniem wielu pokarmów, można ratować się właśnie naleśnikami. Mimo, że mogą wydawać się mało wartościowe to w ogóle nie muszą takie być. Naleśniki to świetny sposób by przemycić dziecku wiele cennych składników odżywczych. Do masy możemy dodawać różne warzywa, które nie dość, że zmienią kolor naleśników na bardziej interesujący to jeszcze w smaku są na tyle neutralne, że większość niejadków zjada je ze smakiem.

Jeżeli poza naleśnikami z kakao szukasz innych ciekawych propozycji to zerknij na naleśniki z dodatkiem szpinaku, czy buraków. Dodatkowo, w ramach rozrywki stworzyłam z maluchami naleśnikowe postaci z bajek. Jeśli jesteś ciekawy jakie to zerknij na nasz pomysł na naleśniki z burakiem dla niemowlaka oraz zielone naleśniki ze szpinakiem dla dzieci.

Przepis na naleśniki czekoladowe dla niemowlaka

Dodaj komentarz