You are currently viewing Jak zrobić puree z ziemniaka dla niemowlaka?

Jak zrobić puree z ziemniaka dla niemowlaka?

Początek rozszerzania diety to nie lada wyzwanie zarówno dla opiekunów jak i maluszka. Nic dziwnego, że wnikliwie szukamy informacji na ten temat. Chcemy w końcu przygotować się do tego etapu najlepiej jak możemy. Przecież jeszcze nie tak dawno to mleko było jedynym składnikiem diety Twojego dziecka, a teraz musisz zmierzyć się z tyloma zagadnieniami i zdecydować co podać, kiedy to zrobić i w jaki sposób. W tym wpisie pokaże Ci jak zrobić puree z ziemniaka dla niemowlaka.

Składniki na puree z ziemniaka dla niemowlaka

  • ziemniak ok. 100g
  • niewielka ilość tłuszczu np. masło, nierafinowany olej roślinny lub oliwa z oliwek
  • mleko matki lub mleko modyfikowane (opcjonalnie)

Przepis na puree z ziemniaków dla niemowlaka

  • Krok 1: ziemniaka dokładnie umyj, wyszoruj lub obierz ze skóry. Pod skórką znajduje się wiele cennych składników odżywczych, więc najlepiej ugotować go w mundurku i obrać bezpośrednio po delikatnym przestudzeniu
  • Krok 2: Pokrój ziemniaka i ugotuj go na parze do miękkości lub jeśli nie masz możliwości to zrób to w sposób tradycyjny w garnku z wodą. Jeśli pokroisz go na mniejsze kawałki to szybciej będzie gotowy do spożycia
  • Krok 3: Obierz ziemniaka ze skórki jeśli był gotowany w mundurku
  • Krok 4: Zmiksuj ziemniaka na gładko przy pomocy blendera lub ugnieć widelcem na puree
  • Krok 5: Dodaj niewielką ilość tłuszczu np. masło, oliwę, by wzbogacić posiłek w cenne wartości odżywcze.
  • Krok 6: Jeśli konsystencja puree będzie wydawać Ci się zbyt gęsta możesz rozrzedzić je poprzez dodanie odrobiny mleka lub ewentualnie przegotowanej wody.

Jakie witaminy i minerały ma papka z ziemniaków dla niemowlaka?

Ziemniak to jedno z najpopularniejszych warzyw w naszym kraju. Dlatego też króluje na naszych stołach jako składnik obiadów. Świetnie sprawdzi się również podczas rozszerzania diety. Nie wiem, czy wiesz ale ziemniak to cenne źródło witaminy C, która wspiera układ odpornościowy Twojego maluszka oraz m. witamin z grupy B wspierające rozwój mózgu. Ziemniaki można podawać na wiele sposobów a taka papka z ziemniaka bez wątpienia sprawdzi się jako jeden z pierwszych posiłków dla niemowlaka. Jeśli szukasz innych inspiracji na pierwsze posiłki dla niemowlaka koniecznie zobacz ten artykuł. Zachęcam Cię również jeśli jeszcze nie próbowaliście do sprawdzenia przepisu jak zrobić papkę z brokuła dla niemowlaka.

Dodaj komentarz